Faculty of Arts
Faculty of Biological Sciences
Faculty of Business
Faculty of Education, Social Sciences and Law
Faculty of Engineering
Faculty of Environment
Faculty of Mathematics and Physical Sciences
Faculty of Medicine and Health
Faculty of Performance, Visual Arts and Communications
Services

Faculty of Arts

School of English

Alaric Hall

School of History

Jonathan Saha

School of Philosophy, Religion and the History of Science

Steven French

School of Languages, Cultures and Societies

Christopher Dent (East Asian Studies)

Andy Stafford (French)

Deak Kirkham (Language Centre)

Faculty of Biological Sciences

Neil Maughan

School of Biology

Elwyn Isaac

School of Biomedical Sciences

School of Molecular & Cellular Biology

 

Faculty of Business

Quentin Outram

Faculty of Education, Social Sciences and Law

School of Education

Martin Wedell

School of Law

Chloe Wallace

School of Politics and International Studies

Jonathan Dean

School of Sociology & Social Policy

Nick Emmel

Faculty of Engineering

School of Civil Engineering

 

School of Computing

Mark Walkley

Lydia Lau

Nick Efford

School of Electronic & Electrical Engineering

Paul Steenson

School of Mechanical Engineering

Hau Hing Chau

School of Chemical and Process Engineering

Rik Drummond-Brydson

Faculty of Environment

School of Earth & Environment

School of Geography

Stuart Hodkinson

Institute for Transport Studies

Jeremy Toner

Faculty of Mathematics and Physical Sciences

School of Chemistry

School of Food Science and Nutrition

Mahmood Akhtar

School of Mathematics

Steve Tobias

School of Physics & Astronomy

 

Faculty of Medicine and Health

School of Dentistry

Stella Kwan

School of Healthcare

Ros Day

School of Medicine

Arunda Asipu (Leeds Institute of Biomedical & Clinical Sciences)

Deborah Clarke (Leeds Institute of Cancer & Pathology)

David Miller (Leeds Institute for Cardiovascular and Metabolic Medicine)

Reinhard Huss (Leeds Institute of Health Sciences)

School of Psychology

Lesley McGorrigan

Faculty of Performance, Visual Arts and Communications

School of Media and Communication

Steve Lax

School of Design

School of Fine Art, History of Art & Cultural Studies

Mark Westgarth

Gail Day

School of Music

Ewan Stefani

School of Performance & Cultural Industries

Anna Fenemore

Services

Library

Jodie Double

Rachel Proudfoot

Lifelong learning

MJ Morgan

Student Counselling

Julie Hopkins